Nasze uczennice laureatkami konkursu Moja Szymborska

Nasze uczennice laureatkami konkursu Moja Szymborska

08 grudnia 2023 rokuna Wydziale Informatyki AGH w Krakowie odbyła się gala podsumowująca konkurs Moja Szymborska. Podczas tego wydarzenia zebrani goście mogli wysłuchać wykładu prof. Mariana Bubaka pt. Czegóż to informatyk może szukać w wierszach Pani Wisławy Szymborskiej oraz koncertu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina z Krakowa.

Wśród laureatów znalazły się nasze uczennice. Klaudii Pławeckiej (kl. 2b2T3) przyznano III miejsce, zaś Karolinie Cynar (kl. 5G) – wyróżnienie. Wykazały się one umiejętnościami recytatorskimi, polonistycznymi oraz informatycznymi. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu filmu na jeden z dwóch tematów: Moja Szymborska i jej miejsca lub Moja Szymborska. Tym samym uczczono pamięć polskiej noblistki w 100. rocznicę jej urodzin.

Serdecznie gratulujemy laureatkom.

Opiekunkami były polonistki – p. Paulina Kornaś i p. Iwona Bulanda.

Zachęcamy do obejrzenia filmów dziewczyn.


Praca Klaudii:
https://www.youtube.com/watch?v=NkmgzBRAagw

Praca Karoliny:
https://youtu.be/_l4RkJs9Z-Y?si=CCFprJ–DxIXYiEr

Skip to content