ECOnomBOX

ECOnomBOX

ECOnomBOX. Nie marnuj – dziel się!

Pusty brzuch potrafi skutecznie zgasić zapał do nauki. O to, aby uczniowie Ekonoma byli głodni jedynie wiedzy, dba ECOnomBOX.

Jak działa ECOnomBOX?

Idea jest taka, aby KAŻDY mógł podzielić się jedzeniem z KAŻDYM .

Uczniowie, którzy chcą podzielić się posiłkiem mogą zostawić jedzenie na półkach w BOX-ie. Natomiast Ci, którzy mają ochotę, mogą poczęstować się jedzeniem.

Dlaczego warto korzystać z ECOnomBOX?

Korzyści są tak naprawdę dla wszystkich.

Uczniowie, którzy mają nadmiar jedzenia, mogą zapobiec jego zmarnowaniu i przynieść je do BOX-a. W ten sposób dzielą się ze swoimi kolegami, którzy na przykład zapomnieli spakować śniadanie do szkolnego plecaka. Co ważne, tu nie chodzi o wymianę, ale o zwykłe dzielenie się.

Gdzie znajduje się ECOnomBOX?

Specjalnie zaaranżowane szafki, czyli BOX-y, umiejscowione są w Strefie Relaksu w budynku A oraz na korytarzu, na parterze w budynku B.

Dlaczego ECOnomBOX jest ECO?

Dzieląc się lub częstując produktami zapobiegamy marnowaniu jedzenia. Marnowanie żywności to strata – energii, wody i pracy rolników. Statystyki pokazują, że w Polsce marnujemy 4.8 mln ton żywności rocznie. 1/4 żywności zmarnowanej w Europie wystarczyłaby do wykarmienie miliarda osób cierpiących z powodu głodu. Natomiast na świecie rocznie marnuje się około 1/3 produkowanej żywności.

Skąd pomysł na ECOnomBOX?

ECOnomBOX jest odpowiednikiem inicjatyw, które znamy z różnych miast, tak zwanych społecznych jadłodzielni. Foodsharing jest modny i praktyczny, jest wyrazem niezgody wobec gigantycznego i dramatycznego marnotrawstwa jedzenia.

Jakie produkty można zostawić w ECOnomBOX-ie?

Wkładaj jedzenie przydatne do spożycia. Zostawiaj produkty, które sam mógłbyś zjeść i chciałbyś dostać. Możesz zostawiać kanapki, bułeczki, drożdżówki, owoce, ciastka, batoniki, musy w tubkach, słone i słodkie przekąski, napoje i inne suche produkty. Nie zostawiaj produktów, które muszą być przechowywane w lodówce. Nie zostawiaj otwartych lub napoczętych napojów. Nie wkładaj przeterminowanej lub nieświeżej żywności. 

Co mogę zrobić, aby ograniczyć marnowanie żywności? 

Aby ograniczyć marnowanie żywności, a tym samym zrobić coś dobrego dla innych i środowiska stosuj zasadę 4P:

  • Planuj zakupy z wyprzedzeniem;
  • Przetwarzaj żywności w celu wydłużenia jej trwałości;
  • Przechowuj produkty w odpowiednich warunkach, sprawdzaj datę ważności;
  • Podziel się zbędną żywnością i przynieś ją do ECOnomBOX. 

Projekt zrealizowany w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie inicjatywy.

Ekonom jest ECO! 

Skip to content