Akcja edukacyjna: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Akcja edukacyjna: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

We wtorek, 28 listopada 2023 roku, uczniowie klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyli w akcji edukacyjnej: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, obejmującej tematykę zagrożeń związanych z uzależnieniem od hazardu. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno- edukacyjnej realizowanej przez Krajową Administrację Skarbową pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Jej założenia wpisują się w działania MEiN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów i wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.

Dziękujemy pracownikom Urzędu Skarbowego w Limanowej:  Pani Beacie Iwan i Panu Jarosławowi Suflicie za przybliżenie tak ważnego tematu i  przeprowadzenie rzeczowej prezentacji. Nasi goście zwrócili uwagę nie tylko na kwestie uzależnienia czy problemy finansowe wynikające z nadużywania gier hazardowych, ale także na konsekwencje prawne jakie niesie za sobą uczestnictwo w tego typu grach. Prelegenci poruszyli również problem gier komputerowych, w których coraz częściej pojawiają się elementy hazardowe prowadzące do uzależnienia, szczególnie wśród młodzieży.


Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu nasi uczniowie będą bardziej czujni i świadomi czyhających na nich zagrożeń, a to zmniejszy liczbę osób uczestniczących w nielegalnych grach hazardowych.

Skip to content