Wycieczka do Wiednia i Bratysławy

Wycieczka do Wiednia i Bratysławy

Przepiękne zabytki Wiednia i Bratysławy, szalona zabawa w parku rozrywki Prater oraz niesamowita atmosfera – tak w telegraficznym skrócie można opisać wyjazd klas 2 i 3 technikum ekonomicznego do Austrii i Słowacji.

Wycieczkę rozpoczęliśmy 1 października o godzinie 2:00. Pomimo wczesnej pory z niecierpliwością i uśmiechem na twarzy wyczekiwaliśmy przyjazdu do Wiednia – pierwszego punktu naszej podróży. Po około 7 godzinach drogi, która upłynęła w wesołej atmosferze przepełnionej śpiewem starych przebojów, dotarliśmy na miejsce.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wzgórz Kahlenberg oraz Leopoldsberg, z których rozciąga się piękna panorama Wiednia. Na Kahlenbergu zwiedziliśmy Kościół św. Józefa oraz zobaczyliśmy tablicę upamiętniająca króla Jana III Sobieskiego.

Następnie przewodnik zabrał nas na wycieczkę po centrum. W naszym planie znalazły się takie miejsca jak: Plac Marii Teresy, neogotycki ratusz, cesarska rezydencja – Hofburg, kolumna Trójcy Świętej, Dom Mozarta, Katedra Św. Szczepana wraz z południową wieżą oraz Dom Hundertwassera. Wiedeń słynie z pięknych kamienic, wąskich uliczek, ogromnych pałaców i parków, po których można spacerować godzinami. Byliśmy zachwyceni.

Kolejny dzień przeznaczyliśmy na zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO pałacu Schönbrunn. Podczas zwiedzania poznaliśmy miejsca związane z cesarzową Sissi, odwiedziliśmy pałacowe apartamenty, spacerowaliśmy po ogrodach i zobaczyliśmy m.in. Fontannę Neptuna i Gloriettę. Następnie odwiedziliśmy niezwykłe miejsce – interaktywne Muzeum Historii Naturalnej. W tym miejscu przeżyliśmy fascynującą lekcję wiedzy o historii naszej planety.

Kolejnym punktem naszego planu było odwiedzenie najstarszego w Europie wesołego miasteczka – Prateru. Moc wrażeń zapewniły nam różne atrakcje, wśród których wymienić można kolejki górskie, diabelski młyn oraz dom strachu.

W ostatnim dniu naszej wycieczki przejechaliśmy do położonej w Małych Karpatach stolicy Słowacji – Bratysławy. Podczas spaceru po tym wielokulturowym mieście zobaczyliśmy górujący nad Doliną Dunaju Zamek Bratysławski, starówkę z zabytkowymi kamienicami i ratuszem, gotycką Katedrę Św. Marcina oraz jeden z symboli miasta – Bramę Michalską.

O godzinie 14.00 zakończyliśmy zwiedzanie, a 7 godzin później dotarliśmy ze śpiewem na ustach do Limanowej. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy zobaczyć tyle pięknych miejsc i świadectw polskiej historii i kultury w innych krajach. Wycieczka została dofinansowana w ramach projektu Poznaj polskie ślady w Europie.

Skip to content