Rób to, co kochasz

Rób to, co kochasz

We wtorek 3 października młodzież z 11 klas Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym w Limanowskim Domu Kultury. Rób to, co kochasz to tytuł projektu edukacyjnego stworzonego przez sądeckiego rapera i freestylowca. Pomysłodawca tej ogólnopolskiej akcji – Arkadiusz Zbozień, znany jako Arkadio – przybył do Limanowej w towarzystwie członków swojego zespołu muzycznego:Marcina Freislera (DJ Dugi) oraz Adriana Wieczorka.

Uczestnicząc w autorskim projekcie grupy muzyków wysłuchaliśmy trudnej historii życia rapera, przeplatanej utworami muzycznymi i teledyskami obrazującymi poszczególne jej etapy. Swoim świadectwem Arkadio udowodnił, że z każdego kryzysu i nałogu można się podnieść. Często nie doceniamy i nie dostrzegamy wokół nas ludzi życzliwych, którzy chcą nam pomóc. Raper pokazał, że warto skorzystać z oferty pomocy. Zwrócił również uwagę na istotę więzi rodzinnych oraz wpływu środowiska na rozwój i poczucie szczęścia człowieka.

Arkadio dał się poznać jako mistrz freestylu, improwizując i rapując spontanicznie, bez wcześniejszego przygotowania, czym zaimponował uczestnikom spotkania.

Artysta pokazał, że warto żyć przyzwoicie i z pasją, mówił o mocnych stronach każdego z nas. Zwiększył świadomość uczniów dotyczącą wpływu czasu pracy nad własnymi talentami, pasjami i predyspozycjami na osiągnięcie sukcesu w danej dziedzinie. Posłużył się przykładami osób, które po trudnych przejściach zmieniły swoje życie, odbudowały wiarę we własne możliwości i postawiły na życie w zgodzie z pozytywnymi wartościami. Podkreślał również pozytywny wpływ etyki, wiary i systemu wartości na życie człowieka.

Bardzo dziękujemy muzykom za wartościową lekcję życia oraz Limanowskiemu Domowi Kultury za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Zespół psychologiczno – pedagogiczny Strefa Wsparcia

Skip to content