Wyniki X edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego: „Śladami matematyków”

Wyniki X edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego: „Śladami matematyków”

16 czerwca 2023 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej odbyła się uroczysta gala podsumowująca X edycję Powiatowego Konkursu Matematycznego: „Śladami matematyków”.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Limanowskiego, pan Mieczysław Uryga. Nagrody wręczali:  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej – pani Joanna Rudek, oraz matematycy naszej szkoły: pani Jadwiga Sojka,  pani  Justyna Twaróg, oraz  pan Tadeusz Pietryga.

Część pisemna turnieju miała miejsce  30 maja 2023 roku; uczniowie rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte z programu klasy ósmej szkoły podstawowej, co stanowiło dla nich także świetną powtórkę przed egzaminem ósmoklasisty.

Podczas rozdania nagród podkreślono znaczenie matematyki we współczesnym świecie oraz jej  zastosowanie  w różnych dziedzinach nauki.

Cykliczność konkursu przerwała 3 lata temu pandemia koronawirusa, jednak popularność jego reaktywacji dobrze rokuje na przyszłość, świadcząc  o wzroście zainteresowania przedmiotami ścisłymi wśród uczniów. Turniej miał na celu rozwijanie wśród uczniów kreatywnego myślenia oraz zainteresowanie matematyką, która poprzez swoją harmonię, powtarzalność oraz zależności znajduje zastosowanie w wielu praktycznych aspektach życia.

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Lista laureatów:

I miejsce: Lucjan Piechówka – Szkoła Podstawowa  im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej,

nauczyciel matematyki: mgr Krystyna Kryzia                                                    

nagroda: Tablet Samsung Galaxy A7 lite

II miejsce: Piotr Kalemba – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej,

nauczyciel matematyki: mgr Anna Rosiek

nagroda: Smartwatch Amazfit GTS 2

III miejsce: Antoni Juszczak – Szkoła Podstawowej w Młynnem

nauczyciel matematyki: mgr Anna Rosiek

nagroda: Powerbank 20W

III miejsce: Anna Konieczny – Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Mszanie Dolnej,

nauczyciel matematyki: mgr Agnieszka Pyszczek

nagroda: Powerbank 20W

Skip to content