Erasmus Day – czyli podsumowanie projektu Erasmus+ w Ekonomie

Erasmus Day – czyli podsumowanie projektu Erasmus+ w Ekonomie

Były wspomnienia, dzielenie się doświadczeniami, premierowa projekcja filmu pt: „Praktyki zawodowe na Krecie”, dużo śmiechu, a także łzy. Tak uczniowie klasy 4FHp zakończyli udział w tegorocznym projekcie Erasmus+ w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej.

Podsumowanie praktyk zagranicznych w Rethymno na Krecie dla hotelarzy i handlowców

W spotkaniu podsumowującym, oprócz uczestników tegorocznego projektu wzięli udział także uczniowie klas 3FHp oraz 3Gp, czyli beneficjenci zagranicznych praktyk zawodowych w przyszłym roku szkolnym. Podczas spotkania dokonano ewaluacji projektu, którą przeprowadzono na podstawie różnorodnych narzędzi, m.in.: ankiet od uczniów, raportu końcowego z firmy partnerskiej, sprawozdań opiekunów, oraz participants surveys sporządzonych przez uczniów w systemie Beneficiary Module. Przypomnijmy: 17 uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa oraz technik handlowiec z klasy 4FHp  w dniach od 06.03.2023 do 31.03.2023 r. odbyło praktyki zawodowe w greckich przedsiębiorstwach w miejscowości Rethymno na Krecie. Uczniowie w zawodzie technik hotelarstwa doskonalili swoje umiejętności w następujących miejscach pracy: Rakibaraki (restauracja oraz hotel), Cosmos hotel,  Hotel Brascos , Lefkoniko Bay Hotel oraz ekologiczny hotel Bio Suites. Uczniowie w zawodzie technik handlowiec pracowali z kolei  w supermarkecie S/M Papadakis, oraz butikach odzieżowych: Image, Image Accessories i  Route 64 b. Podczas praktyk nad młodzieżą opiekę sprawowali  wyznaczeni nauczyciele.  Uczniowie korzystali z uroków Krety, biorąc udział w zorganizowanych wycieczkach do Chani, Heraklionu, Knossos, zwiedzając miasto Rethymno, czy wypoczywając na plaży. Młodzież przygotowywała się do wyjazdu przez udział w zajęciach językowych, kulturowych i pedagogicznych. Po zakończoneniu praktyk wszyscy uczestnicy otrzymali Europass Mobility oraz certyfikaty potwierdzające udział w projekcie. Projekt okazał się sukcesem zarówno dla szkoły, nauczycieli, a przede wszystkim dla uczniów.

Kolejne wyjazdy Limanowskiego ,,Ekonoma’’ w ramach Erasmus+

Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej jako jedna z nielicznych szkół w regionie może poszczycić się  corocznym organizowaniem praktyk zagranicznych dla uczniów, dzięki czemu młodzież zdobywa nowe doświadczenia, staje się otwarta na świat i poszukuje nowych wyzwań edukacyjnych. Ponadto, szkoła posiadając akredytację w programie Erasmus+ na lata 2020- 2027, gwarantuje przez kolejne lata organizowanie praktyk zagranicznych dla uczniów w różnych krajach Europy. Dodajmy, że środki finansowe na rok szkolny 2023/2024 już zostały przyznane. A zatem,  ,,zabieramy’’ się za organizację przyszłorocznego wyjazdu!

Film promujący projekt: 

Skip to content