X edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego: „Śladami matematyków”

X edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego: „Śladami matematyków”

         Po trzech latach przerwy, związanej z pandemią, dnia 30  maja 2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego: „Śladami matematyków”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Pan Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski. Konkurs otwarła Pani Joanna Rudek – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej.

W tym roku turniej dedykowany był uczniom klas ósmych szkół podstawowych. Eliminacje wewnątrzszkolne przeprowadzone zostały  w szkołach podstawowych, wyłaniając uczniów etapu finałowego, który odbył się już w naszej szkole. W turnieju brało udział kilkudziesięciu uczniów z 11 szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego.

Konkurs składał się zarówno z testu jednokrotnego wyboru, jak i zadań otwartych. Część drugą stanowiły zadania z programu klasy ósmej szkoły podstawowej, stanowiące świetną powtórkę dla uczniów przygotowujących się do egzaminu z matematyki.

Zwycięzcy turnieju otrzymają cenne i praktyczne nagrody, a o wynikach poinformujemy Was już wkrótce!

Skip to content