Otwarty Dzień z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Otwarty Dzień z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

12 maja 2023 roku młodzież z klas 1b2/T3, 1Mp oraz 1A2p pod opieką nauczycieli uczestniczyła w Otwartym Dniu z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wydarzenie odbyło się na placu przed budynkiem Pływalni Limanowskiej w ramach obchodzonego w maju Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Celem spotkania była edukacja oraz promowanie – zwłaszcza wśród najmłodszych użytkowników ruchu drogowego – właściwych postaw i zachowań.

Zorganizowane zostały ciekawe warsztaty oraz atrakcje, m.in. pokaz gaszenia gorącego oleju, zjazd po linie z wysokości, symulator dachowania, prezentacja interwencyjnego sprzętu policyjnego, a także pobieranie odcisków linii papilarnych. Podczas przejażdżki na gokartach i rowerach w mobilnym miasteczku ruchu drogowego uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość znaków drogowych.

Organizatorem akcji był samorząd powiatu limanowskiego we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Limanowej, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Auto Moto Klubem Limanowa, Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Pływalnią Limanowską. 

Dziękujemy za możliwość udziału w tym interesującym przedsięwzięciu.

Fotorelacja znajduje się na profilu Facebook Wuefiaki w Ekonomie

https://www.facebook.com/Wuefiaki-w-Ekonomie-104350441206630

Skip to content