VIII Ogólnopolski Konkurs na Gadkę – wyróżnienie naszego ucznia

VIII Ogólnopolski Konkurs na Gadkę – wyróżnienie naszego ucznia

Miło nam ogłosić, iż Szymon Franczak – uczeń klasy 2FT2p – zakwalifikował się do finału  VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę Gadajcie, jak dawniej we wsi pracowano – organizowanego w ramach  Miesiąca Języka Ojczystego przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z Sekcją Dialektologii i Socjolingwistyki Koła Naukowego Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia.

Pierwszy etap trwał do 8 kwietnia 2023. Zadaniem uczestników było stworzenie pracy konkursowej w formie nagrania filmowego w postaci gwarowego niewierszowanego monologu na temat pracy na wsi w przeszłości. Spośród nadesłanych gadek jury wybrało osoby, które najlepiej posługiwały się gwarą, stworzyły oryginalną treść i potrafiły ją umiejętnie przekazać. Nasz uczeń wymyślił ciekawą historię, opartą na wspomnieniach babci.

 

28 kwietnia 2023 w Auditorium Maximum odbył się finał, podczas którego uczestnicy musieli wygłosić gadkę przed jury i przybyłymi gośćmi. Szymon otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Opiekę merytoryczną pełniła p. Paulina Kornaś.

Skip to content