Podwójne zwycięstwo naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Poezji Obcojęzycznej

Podwójne zwycięstwo naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Poezji Obcojęzycznej

13 kwietnia 2023 roku w siedzibie Wydziału Humanistycznego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytacji Poezji Obcojęzycznej. Uczestnicy konkursu recytowali wybrany przez siebie utwór w języku angielskim lub niemieckim. Naszą szkołę reprezentowali: Ewa Ptaszek z kl.1bp i Łukasz Król z kl. 4Mp (język angielski) oraz Hubert Guzik z kl. 3FHp i Julia Kozik z kl. 2Mp (język niemiecki).

W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba uczestników – zaprezentowano ponad 40 utworów poetyckich.

Konkurs zakończył się ogromnym sukcesem naszych uczniów – po raz pierwszy w historii konkursu jury przyznało I miejsce ex aequo. Zajęli je Hubert Guzik i Julia Kozik. Nagrody wręczył Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych dr Robert Rogowski.

Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Skip to content