Święto patrona naszej szkoły

Święto patrona naszej szkoły

20 marca w naszej szkole odbyły się Józefinki, czyli tradycyjne imieniny patrona szkoły Józefa Piłsudskiego.

Świętowanie tego dnia rozpoczęło się od złożenia kwiatów przed popiersiem Józefa Piłsudskiego przez panią Dyrektor Joannę Rudek.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Następnie duch Józefa Piłsudskiego w asyście Strzelców odwiedzał poszczególne klasy, częstując uczniów cukierkami oraz ciastkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez uczniów klas technikum gastronomicznego wraz z ich opiekunami.

W tym dniu w szkole rozbrzmiewała muzyka znakomitych artystów z okresu międzywojennego, a młodzież brała udział w konkursach: na przebranie w stylu lat dwudziestych i trzydziestych oraz plastycznym – na najładniejszy portret Józefa Piłsudskiego.   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Dziękujemy nauczycielom historii, wiedzy o społeczeństwie oraz historii i teraźniejszości za przygotowanie obchodów tego szkolnego święta.

Skip to content