Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca 2023 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to data nieprzypadkowa, bowiem zestawienie tych liczb odnosi się do trisomii 21. pary chromosomów, czyli biologicznego podłoża występowania cech składających się na model rozwoju określony jako zespół Downa.

W tym dniu nasi uczniowie przyłączyli się do akcji Kolorowe skarpety nie do pary zainicjowanej przez zespół psychologiczno – pedagogiczny. Akcja organizowana jest corocznie, począwszy od 2005 roku, z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Włączając się w tę akcję społeczną pokazujemy akceptację i zrozumienie oraz dajemy osobom z zespołem Downa jak i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie. Mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

Akcja cieszyła się zainteresowaniem uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tworzenie kolorowej girlandy ze skarpet i tym samym wyrazili swoją solidarność z osobami z zespołem Downa.

Zespół psychologiczno – pedagogiczny ze Strefy Wsparcia

Skip to content