I Szkolna Giełda Edukacyjna w Łukowicy

I Szkolna Giełda Edukacyjna w Łukowicy

22 marca 2023 roku reprezentacja nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej wzięła udział w inauguracyjnej I Szkolnej Giełdzie Edukacyjnej w Łukowicy. Tamtejsza szkoła podstawowa gościła ósmoklasistów z terenu całej gminy, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadpodstawowych z powiatu limanowskiego, nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz.

Nasze stoisko wyróżniało się wśród innych nowoczesnym stylem, a przedstawiciele szkoły dumnie prezentowali wszystkie kierunki kształcenia w Ekonomie. Uczniowie klas ósmych zadawali mnóstwo pytań dotyczących szkoły, delektowali się ciasteczkami przygotowanymi przez młodzież z technikum gastronomicznego oraz byli zafascynowani otrzymanymi nowoczesnymi gadżetami z logo naszej szkoły. Wśród gospodarzy imprezy, którzy odwiedzili nasze stoisko, był Wójt Gminy Łukowica – pan Bogdan Łuczkowski, absolwent naszej szkoły, który miło wspominał szkolne lata, dziękując za zdobytą wiedzę i wpojone wartości.

Mamy nadzieję, że bezpośredni kontakt z przedstawicielami naszej szkoły umożliwił odwiedzającym nasze stoisko uczniom uzyskanie pełnej wiedzy na temat szkoły oraz pomógł rozwiać ewentualne wątpliwości co do wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Z przeprowadzonych rozmów wynika, że nasza szkoła cieszy się dużą popularnością i będzie ona szkołą pierwszego wyboru dla wielu uczniów, którzy uczestniczyli w giełdzie.

Życzymy powodzenia na egzaminie ósmoklasisty oraz w postępowaniu rekrutacyjnym. Jesteśmy pewni, że we wrześniu zobaczymy się w murach naszego Ekonoma.

Skip to content