Rozdanie nagród w Konkursie: „Zawodowy GPS”

Rozdanie nagród w Konkursie: „Zawodowy GPS”

           Dnia 16 lutego 2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej odbyło się podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu: „Zawodowy GPS”, podczas którego nastąpiło wręczenie nagród  laureatom turnieju. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Limanowskiego, pan Mieczysław Uryga.

            Konkurs skierowany był do młodzieży klas ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego. Jego celem było rozbudzanie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowań  zawodami: geodezyjnymi, budowlanymi, gastronomicznymi, hotelarskimi, ekonomicznymi, handlowymi, zoologiczno – weterynaryjnymi czy też profesją technika rachunkowości. Zadaniem turnieju było także przygotowanie uczniów do świadomego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, oraz uświadomienie młodzieży ich predyspozycji zawodowych.

Konkurs przebiegał dwuetapowo:

I etap (online) – składał się z 30 pytań testowych; młodzież rejestrowała się elektronicznie na platformie konkursu, wybierając  jedną z ośmiu branż.

II etap – polegał na wykonaniu prezentacji na wskazany temat, zgodnie z wytycznymi turniejowymi. Prace konkursowe oceniane były m.in.: pod kątem zgodności treści, poprawności merytorycznej, przejrzystości, innowacyjności oraz efektu wizualnego.  

            Konkurs „Zawodowy GPS”, który zorganizowano już po raz ósmy, wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Do pierwszego etapu, który odbył się 30 listopada 2022 r. przystąpiło aż 320 uczestników. Natomiast do drugiej części turnieju, która odbyła się 20 stycznia 2023 r. zostało zakwalifikowanych 70 uczestników.

Nagrodami były:

Vouchery do strefy Wellness&Spa (sauna sucha, łaźnia parowa, jacuzzi, prysznic z aromaterapią) w Limanova Hotel, gry komputerowe, zegarki, pendrive, słuchawki JBL, kalkulatory, powerbanki oraz bidony.

Sponsorami konkursu byli:

 1. Zarząd Powiatu Limanowskiego ze Starostą Powiatu Limanowskiego, panem Mieczysławem Urygą,
 2. Rada Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej,
 3. Limanova Hotel w Limanowej,
 4. Hotel Paryski Art & Business w Zakopanem,
 5. „Boss Komputer” Wiesław Dutka,
 6. Tik-Tak Bogusław Sukiennik
 7. Biuro Usług Finansowo-Księgowych FIS-KUZ, Krzysztof Iwan
 8. Biuro Finansowo-Ksiegowe FIS-KUS S.C.

Laureatami konkursu zostali uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów
w danej branży. Jury nadało 8 tytułów laureata, a także 16 wyróżnień.

Tytuł laureata otrzymali:

 1. Branża budowalana: Zofia Szkarłat – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z oddziałami integracyjnymi w Jaworznej.
 2. Branża geodezyjna: Kamil Szewczyk – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej.
 3. Branża gastronomiczna: Lena Marek – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej.
 4. Branża hotelarska: Agata Bukowiec – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z oddziałami integracyjnymi w Jaworznej.
 5. Branża ekonomiczna: Olaf Stańczyk – Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Andrusikiewicza w Słopnicach.
 6. Branża rachunkowości: Martyna Brzeń – Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Chyszówkach.
 7. Branża handlowa: Kondrad Stańczuk – Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Andrusikiewicza w Słopnicach.
 8. Branża weterynaryjna: Dominika Hasior – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie.

Zwycięzcom wręczono nagrody, podziękowania otrzymali także  opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie. Miłym akcentem wydarzenia był również występ szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego:,, Consonans”.

Skip to content