XXXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

XXXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Na początku stycznia w szkołach ponadpodstawowych w całej Polsce odbyły się eliminacje etapu podstawowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej do tegorocznej, XXXVIII już edycji, zgłosiło się 61 uczniów klas licealnych (3Cp1, 4Cp) oraz technikum weterynarii (2Wp, 3Wp, 4Wp). Mimo że żadnemu z uczestników nie udało się przejść do etapu wojewódzkiego, bardzo cieszymy się z tak dużej liczby uczniów zainteresowanych tematyką ekologii.

Główny Komitet Organizacyjny z dumą przyznaje, że Olimpiada Wiedzy Ekologicznej cieszy się największą popularnością wśród 40 tego typu konkursów organizowanych w Polsce. Każdego roku bierze w niej udział wiele tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju.

Należy podkreślić, że w uznaniu poziomu wiedzy oraz umiejętności łączenia teorii z praktyką w tematyce ochrony środowiska, senaty 64 wyższych uczelni państwowych przyznały finalistom i laureatom eliminacji szczebla centralnego indeksy na kierunki przyrodnicze. Lista uczelni dostępna jest na stronie www.ekoolimpiada.pl

Dziękujemy uczestnikom tegorocznej edycji olimpiady i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej.

Skip to content