II miejsce w konkursie o Tarczę Szkoły z Życiem

II miejsce w konkursie o Tarczę Szkoły z Życiem

Pragniemy poinformować, iż nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie organizowanym przez Fundację DKMS w województwie małopolskim o Tarczę Szkoły z Życiem.

Misją tej organizacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu ponad 11 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 700 000 potencjalnych Dawców.

Akcję rejestracyjną poprzedziła kampania informacyjna na temat dawstwa, w tym metod przeszczepienia komórek macierzystych szpiku, przeprowadzona przez nauczycieli biologii.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję #Komórkomanii, rozpowszechniając ideę dawstwa szpiku i komórek krwiotwórczych, a w szczególności  osobom, które zdecydowały się dołączyć do grona potencjalnych dawców.

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski z opiekunami oraz Zespół psychologiczno- pedagogiczny.

Skip to content