Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Udziałem w uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Sowlinach dokonaliśmy inauguracjj nowego roku szkolnego 2022/2023.

Następnie młodzież wraz z nauczycielami udała się do budynku Zespołu Szkół Nr 1 przy ulicy Piłsudskiego na uroczystą akademię.

Do zgromadzonych na akademii uczniów przemówiła pani Dyrektor Joanna Rudek. Witając w murach szkoły pierwszoklasistów, zaprosiła ich do tego, aby czuli się w szkole jak w domu. Apelując do wszystkich uczniów o solidne wypełnianie obowiązków szkolnych, jednocześnie wskazała na konieczność traktowania szkoły jako miejsca dającego szansę na rozwój, na kształtowanie swojej osobowości oraz budowanie przyszłości. Po pani Dyrektor głos zabrali kolejno: pani Urszula Nowogórska, poseł na Sejm RP oraz pan Starosta Mieczysław Uryga, . Do zgromadzonych zwrócił się również ustępujący ze stanowiska Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Adrian Wiatr z klasy 4B oraz Karolina Cynar z klasy 4Gp obejmująca to stanowisko. Na koniec uczniowie i wychowawcy spotkali się w przydzielonych salach.

Nie możemy zapomnieć o historycznym aspekcie tego dnia, jakim jest 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. W związku z tym wydarzeniem po zakończeniu apelu rozpoczynającego nowy rok szkolny Batalion Strzelców, który brał udział w uroczystości szkolnej, przemaszerował pod budynek szkoły przy ulicy Witosa, gdzie w obecności Zastępcy Dyrektora pani Małgorzaty Golonki złożono wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą wymarsz Żołnierzy Batalionu Obrony Narodowej „Limanowa” do walk na  południowych granicach Polski.

Skip to content