Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Sukces naszych uczniów w Konkursie Recytatorskim im. Tytusa Czyżewskiego

Sukces naszych uczniów w Konkursie Recytatorskim im. Tytusa Czyżewskiego

20.09.2022 roku  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu projektu „ Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”. Wysłuchali wykładu prof. Alicji Baluch, co  było świetną okazją do  pogłębienia wiedzy o życiu i twórczość artysty dwudziestolecia międzywojennego – związanego z Limanowszczyzną.

Rozstrzygnięty został również konkurs recytatorski, który odbył się 16.09.22 roku.

  1. miejscem nagrodzono Łukasza Króla (4Mp). Drugie miejsce zajął Hubert Guzik (3FHp), a trzecie Zuzanna Kędroń (3bp). Trzy uczennice, Klaudia Jakubiec (2FT2p), Zuzanna Liszka (2FT2p) oraz Kinga Pacut (2bp), otrzymały wyróżnienia.

Młodzież do konkursu przygotowali poloniści: p. Anna Biedroń, p. Iwona Bulanda, p. Paulina Kornaś, p. Adam Liszka, p. Jolanta Sobuś.

Wyjście na wyżej opisane wydarzenie – było też okazją do zapoznania się ze strukturą i zasobami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Uczniowie dowiedzieli się m.in. : jak założyć konto, w jaki sposób zamówić książki, gdzie znajduje się czytelnia.

Skip to content