„ekoEkonom” w projekcie: „ekoMałopolska”

„ekoEkonom” w projekcie: „ekoMałopolska”

20 września 2022r. w limanowskim kinie „Klaps” odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach projektu:,, AKADEMIA KLIMATU  ekoMAŁOPOLSKA’’ . Projekt ten skierowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych z terenu Małopolski.  Łączy on wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat. Na auli kinowej obejrzeliśmy dwa filmy: „Home” oraz „Oddech”, które przedstawiły zagrożenia naszej planety związane z antropogeniczną działalnością człowieka. Pokazom towarzyszyły dyskusje z twórcami filmów, ekspertami ONZ oraz przedstawicielami Województwa Małopolskiego, odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju i przeciwdziałanie zmianom klimatu. Pod koniec spotkania uczniowie wzięli udział w konkursie – quizie z zakresu wiedzy ekologicznej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Pamiętajcie, że Ziemia to nasze wspólne dobro, które dała nam natura.

To od nas zależy przyszłość naszej planety!

Skip to content