W dniach 8-15 maja 2022 roku już po raz dziewiętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.
Biblioteka szkolna również włączyła się w obchody TB2022. W programie m.in.:
- konkurs online,
- konkurs fotograficzny z książką w tle,
- „obejrzyj książki” – wystawa,
- czytaj i polecaj książki,
- poznaj autora książki – zapraszamy do MBP w Limanowej na spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim 10 maja 2022r. o godz. 17.00 w sali kameralnej. Wstęp wolny. Jędrzej Pasierski – z wykształcenia prawnik, autor powieści kryminalnych. Wielokrotnie nagradzany, za książkę „Roztopy” otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną 2019 roku, za „Czerwony świt” otrzymał nominację do Złotego Pocisku, a za „Kłamczucha” wyróżnienie w konkursie Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa.
Zapraszamy wszystkich do wspólnych obchodów ogólnopolskiego święta bibliotekarzy oraz czytelników. Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej.