Zawody przełajowe

Zawody przełajowe

26 kwietnia 2022 r., w Mszanie Dolnej, odbyły się zawody w drużynowych biegach przełajowych. Celem zawodów było propagowanie biegów przełajowych oraz wyłonienie najlepszej drużyny w powiecie. Do turnieju przystąpili przedstawiciele wielu szkół powiatu limanowskiego, a wśród nich młodzież  Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej. Nasza szkoła reprezentowana była przez dwie drużyny: dziewcząt i chłopców. Wyścig dziewcząt odbywał się na dystansie 1000 m, zaś  trasa przygotowana dla chłopców  liczyła blisko 1500 m.Trasa biegu prowadziła wzdłuż malowniczej rzeki Mszanki. Po zaciętej rywalizacji, drużyna „Ekonoma”, kolejny rok z rzędu okazała  się najlepsza, zdobywając 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Również w kategorii indywidualnej, uczniowie naszej szkoły byli bezkonkurencyjni, zajmując najwyższe stopnie na podium.  Zuzanna Ślazyk zajęła  I miejsce Natalia Dębska II miejsce( w kategorii dziewcząt), zaś  Jerzy Pachut i Bartłomiej Kurek kolejno I i III miejsce w kategorii chłopców.

Drużynę dziewcząt reprezentowały następujące uczennice: Zuzanna Ślazyk, Natalia Dębska, Justyna Surdziel, Kinga Pytel,  Anna Ptaszek i Angelika Bugajska.

W skład zespołu chłopców wchodzili zaś: Jerzy Pachut ,  Maksymilian Pachut, Bartłomiej Kurek, Kamil Śliwa, Jakub Florek, oraz Michał Zelek.

Trenerem drużyny jest pan Artur Trojanowski.

Skip to content