Spotkanie z Arkadiuszem Zbozieniem

Spotkanie z Arkadiuszem Zbozieniem

W poniedziałek 11 kwietnia  w naszej szkole gościł sądecki raper i freestylowiec: Arkadiusz Zbozień, znany jako Arkadio. Towarzyszyli mu członkowie jego zespołu muzycznego.

Dzięki temu spotkaniu, młodzież dwunastu klas Zespołu Szkół Nr 1 miała okazję uczestniczenia w emocjonującym spektaklu profilaktycznym, połączonym z muzyką na żywo. Pod oryginalnym tytułem: ,,Czy to co robisz ma sens?”, kryje się bowiem  autorski projekt  grupy muzyków, na którego realizację otrzymali oni środki z Funduszu Sprawiedliwości, a którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W trakcie spotkania wysłuchaliśmy trudnej historii życia rapera, przeplatanej utworami muzycznymi i teledyskami, obrazującymi poszczególne jej etapy. Swoim świadectwem udowodnił, że z każdego kryzysu i nałogu można się podnieść. Często nie doceniamy ludzi życzliwych wokół nas, którzy chcą nam pomóc. Arkadio pokazał, że warto skorzystać z takiej oferty. Zwrócił również uwagę na istotę więzi rodzinnych oraz wpływu środowiska na rozwój i poczucie szczęścia człowieka.

Raper dał się poznać jako mistrz freestylu, improwizując i rapując spontanicznie, bez wcześniejszego przygotowania, czym zaimponował naszym uczniom.

Arkadio podczas spotykania z młodymi ludźmi pokazał także, że warto żyć przyzwoicie i z pasją, mówił o mocnych stronach każdego z nas.  Zwiększył świadomość uczniów dotyczącą wpływu czasu pracy nad własnymi talentami, pasjami i predyspozycjami na osiągnięcie sukcesu w danej dziedzinie.  Posłużył się przykładami osób, które po trudnych przejściach zmieniły swoje życie, odbudowały wiarę we własne możliwości i postawiły na życie w zgodzie z pozytywnymi wartościami.

Spektakl  podkreślał również pozytywny wpływ etyki, wiary i systemu wartości na życie człowieka.

Bardzo dziękujemy za wartościową lekcję życia , mamy nadzieję na na kolejne spotkania.

Skip to content