Wycieczka zawodoznawcza uczniów technikum hotelarskiego

Wycieczka zawodoznawcza uczniów technikum hotelarskiego

21 marca – pierwszy dzień wiosny – jest dniem szczególnym. Uczniowie technikum hotelarskiego spędzili go bardzo aktywnie. Wraz z opiekunami udali  się do Sankolandii. Są to specjalnie przygotowane trasy położone na zboczach Kotylniczego Wierchu w miejscowości Muszyna-Złockie do jazdy na sankach i trikke ski. Trasa czerwona, zwana Ślizgostradą, ma długość 2000 m i szerokość 6 m, natomiast trasa niebieska – 3000 m. To jedyne tego typu miejsce w Małopolsce. Trasy są specjalnie wyprofilowane, dobrze oświetlone, ratrakowane i bezpieczne dla użytkowników.

Każdy uczeń otrzymał specjalne sanki z hamulcem i amortyzatorem, kask i ochraniacze odzieży zakładane na nogawki spodni, zapobiegające wsypywaniu się śniegu do butów podczas hamowania. Wyjazd na Kotylniczy Wierch, przynajmniej za pierwszym razem, był równie emocjonujący co zjazd na sankach. Na górę saneczkarze zostali wywiezieni na platformie wielkiego traktora, co niewątpliwie było dodatkową atrakcją.

Sam zjazd to wyjątkowa frajda – dzięki bezpiecznym sankom można było zapomnieć o strachu i w pełni cieszyć się pędem. Zjechaliśmy tak trzy razy i co tu dużo mówić – z każdym zjazdem byliśmy lepsi! To była emocjonująca rozrywka na świeżym powietrzu!

Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Browarze Trzy Korony. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji wytwarzania piwa  przeprowadzonej przez piwowara. Hotelarze  mieli możliwość poznania historii browarnictwa w Nowym Sączu, procesu warzenia piwa oraz piwnych ciekawostek połączonych ze zwiedzaniem browaru i warzelni.

Sponsorem wyjazdu była firma FAKRO we współpracy z fundacją Pomyśl o Przyszłości.

Bardzo dziękujemy. Było świetnie!

Skip to content