Dbajmy o środowisko

Dbajmy o środowisko

       W ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii’,  który realizuje Powiat Limanowski 15 marca w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat klimatu i środowiska w Powiecie Limanowskim. Omówiono zostały zagadnienia związane z ochroną środowiska oraz problemy środowiskowe nie tylko lokalne ale także  globalne z jakimi zmierza się nasza planeta. Dlatego tak ważną rzeczą jest odpowiednia edukacja dzieci i młodzieży, odpowiednie przedstawienie problemu a także wskazanie właściwego postępowania, które pozwoli powoli przywracać naturalność naszego środowiska. Dbajmy wszyscy wspólnie o naszą planetę, korzystajmy odpowiednio z zasobów natury, cieszmy się pięknem otaczającego nas świata. Wspólnymi siłami możemy o wiele więcej.

      Szkoła otrzymała dwa zestawy koszy do segregacji śmieci oraz pojemnik na zużyte baterie. Projekt współfinansowany ze środków UE oraz NFOŚiGW, będzie realizowany przez najbliższe 10 lat.

Skip to content