Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Drodzy Uczniowie!

W dniu jutrzejszym tj. 8 lutego 2022r. obchodzić będziemy Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem „Działajmy razem!

Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od kilku lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzy państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange

Z tej okazji  przygotowaliśmy dla Was konkurs z atrakcyjnymi nagrodami  nt. ,,Zagrożeń w sieci”.

Dobrze wiemy, że świat wirtualny jest dla Was równie ważny jak rzeczywisty. Dbajcie jednak o to, aby nie stał się on ważniejszy od Waszego realnego życia. Internet to również miejsce, w którym  każdy może znaleźć niemal każdą informację, a jednocześnie zamieścić ogromną ilość treści. Warto jednak pamiętać o kulturze w sieci, pamiętajcie,  że nie jesteście tam anonimowi i możecie ponieść konsekwencje prawne za negatywne treści przez Was zamieszczane. Zastanówcie się zanim coś napiszecie.

Zasady udziału w konkursie w formie online są proste. Wystarczy odpowiedzieć na 15 pytań dotyczących zagrożeń w sieci. Konkurs przesłany zostanie 8 lutego wszystkim uczniom przez dziennik elektroniczny. Pytania aktywne będą podczas długiej przerwy czyli w godz. 10:45 – 11:00.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Czekają na Was atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendę Powiatową Policji w Limanowej. Są to: termo kubki, butelki filtrujące dafi, pendrive’y.

Organizatorami konkursu są Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, pedagodzy szkolni,  biblioteka szkolna.

Zapraszamy!

Skip to content