Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Włoska uczta

Włoska uczta

09.12.2021 r. uczniowie, którzy odbywali praktyki zawodowe w Bolonii, chcąc podzielić się zdobytymi umiejętnościami, zorganizowali „Kulinarny spacer po Włoszech”. Specjały, które zna cały świat, cieszyły się wielką popularnością wśród społeczności szkolnej. Tradycyjna pizza na cienkim cieście, ciasteczka z przepisu właścicieli restauracji: ,,Trattoria Anna Maria’’, mini deserki – tiramisu oraz włoska aromatyczna kawa, to wszystko sprzedawało się, niczym „ciepłe bułeczki”. Młodzież szkoląca się we włoskich przedsiębiorstwach dzieliła się swoim doświadczeniem z koleżankami i kolegami ze swojej klasy, współpracując i wspólnie organizując całą akcję. Dziękujemy wszystkim za czynne uczestnictwo we włoskim bufecie. Za pieniądze ze sprzedaży przekąsek, uczniowie przygotowali paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Żmiącej oraz dla Domu Samotnej Matki w Tarnowie.

Podziękowania kierujemy także do Rady Rodziców, która dofinansowała zakup produktów spożywczych oraz do nauczycieli przedmiotów gastronomicznych pomagających przy całym przedsięwzięciu.

Dziękujemy!

Skip to content