Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

#SzkołaPamięta

#SzkołaPamięta

„Szkoła pamięta” to akcja zorganizowana już po raz 3. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Odbywa się ona w okresie, w którym w szczególny sposób wspominamy: bliskich oraz osoby, które zapisały na się na kartach historii lokalnej i ogólnokrajowej. 

Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej również bierze udział w tej akcji.

W tym roku społeczność szkolna wzięła udział w następujących wydarzeniach: 

  • w obchodach 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej przy tablicy pamiątkowej na frontonie IV LO  im. Stefana Wyszyńskiego, jest to uroczystość o charakterze powiatowym,
  • 10.21r. – 12.10.21r.  uczniowie 39 klas – obejrzeli film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”,
  • 10.21r. na grobach nauczycieli oraz uczniów zostały złożone kwiaty z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego,
  • młodzież z budynku B odwiedziła lokalne miejsca pamięci,
  • Jednostka Strzelecka 2402 w Limanowej, do której należy nasza młodzież uczestniczyła w wielu uroczystościach patriotycznych między innymi w „Limanowskich Zaduszkach”, które upamiętniają znane postacie z życia miasta.

 

 „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” 

                                                                                                                                                         /Józef Piłsudski/ 

Skip to content