Małopolska Chmura Edukacyjna

Małopolska Chmura Edukacyjna

W dniach 21-23 listopada 2021r. dwudziestu sześciu uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyło w naukowych warsztatach weekendowych, zorganizowanych przez Wydział Technologii  Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, w ramach projektu: „Małopolska Chmura Edukacyjna”. Dla uczestników wyjazdu, uczelnia przygotowała ciekawe zajęcia laboratoryjne oraz program naukowy dotyczący kuchni japońskiej.

 Pod czujnym okiem pracowników uniwersytetu, mlodzież samodzielnie wykonywała oznaczenia chemiczne na produktach spożywczych podczas zajęć pt.: „Ujawnianie niewidek”,  „Jak kwaśne jest jabłko”, „Co wiesz o swoich ulubionych napojach”, oraz „Co wiesz o swoich ulubionych przekąskach” . Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.

W trakcie pobytu w Krakowie uczestnicy wyjazdu odwiedzili także Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie  zwiedzili wystawę : „Niewyczerpany papier”,  na której została przedstawiona technologia wytwarzania papieru, kultura, historia regionu, religia. Uczniowie uczestniczyli  również w bardzo ciekawym wykładzie dotyczącym kuchni japońskiej.

Warsztaty miały także wartość integracyjną; były dla uczniów okazją do lepszego poznania siebie nawzajem, porozmawiania z kolegami i koleżankami z innych szkół, którzy mają podobne zainteresowania. Warsztaty zakończyły się napisaniem testu wiedzy oraz wręczeniem certyfikatów uczestnictwa w projekcie.

Opiekę nad uczniami sprawowały Pani Renata Jaworska oraz Pani Zofia Pławecka

Skip to content