Książka wyciągnięta z … lamusa!

Książka wyciągnięta z … lamusa!

Aleksandra Piłsudska, Wspomnienia

Aleksandra Piłsudska (1882-1963), działaczka niepodległościowa. Od młodości związana z ruchem socjalistycznym, początkowo z PPS, następnie z PPS-Frakcja Rewolucyjna. Uczestniczka akcji pod Bezdanami. W czasie pracy niepodległościowej poznała Józefa Piłsudskiego. W czasie I wojny światowej komendantka służby kurierskiej I Brygady Legionów. W okresie II RP jako żona Józefa Piłsudskiego uczestniczyła w życiu publicznym, brała udział w akcjach charytatywnych i społecznych, również po śmierci męża. Po 1939 roku wraz z córkami Wandą i Jadwigą opuściła Polskę, udając się do Wielkiej Brytanii.

„Wspaniała lektura. Życie Aleksandry Piłsudskiej i opowieści o jej rewolucyjnych przygodach są nie mniej fascynujące od jej anegdot związanych z życiem z Marszałkiem. Wielka szkoda, że ta postać pozostaje tak bardzo w cieniu mężczyzn.” (lubimyczytac.pl)

Zapraszamy do biblioteki!

Skip to content