Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Październik – miesiącem profilaktyki raka piersi

Październik – miesiącem profilaktyki raka piersi

Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi, który jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem wśród kobiet zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Nasza szkoła odpowiedziała na apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej, z prośbą o poruszenie tego ważnego tematu wśród społeczności uczniowskiej.

Przedstawiamy kampanię: „Ja już, a Ty?” (#jajuzaty?), która ma na celu zmotywowanie kobiet do regularnego badania piersi.

Samobadanie piersi to tylko kilka minut w miesiącu, a bez wątpienia niejednokrotnie może uratować życie.

W przypadku wystąpienia nowotworu, rokowanie i wyniki leczenia zależą od stopnia jego zaawansowania, dlatego tak ważna jest profilaktyka – regularne samobadanie piersi oraz badania USG i mammograficzne, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany. Już od dwudziestego roku życia, każda z Pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku takie badanie powinno być wykonane przez lekarza.

Czy znasz czynniki rozwoju raka piersi? Jakie są niepokojące objawy(12 objawów alarmowych)?  Jak zmniejszyć ryzyko rozwoju raka piersi? Jak wspierać chorych i ich bliskich? Czy wiesz, w jaki sposób prawidłowo wykonać samobadanie piersi?

Poznaj odpowiedzi na powyższe pytania, zapoznając się z materiałami kampanijnymi.

https://www.gov.pl/web/psse-limanowa/kampania-promujaca-profilaktyke-raka-piersi-jajuzaty

Zbadaj się – profilaktyka to podstawa!

Szkolna Grupa ,,Apetyt na zdrowie”

 

#jajuzaty – napis pdf

12 objawów alarmowych raka piersi

Gdzie najczęściej zlokalizowany jest guzek

Instrukcja samobadania piersi

Samobadanie piersi – to warto wiedzieć_4878769_3116383

Wsparcie dla chorych i ich bliskich

Skip to content