Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądry wiersz. (Krystyna Wodnicka)

Biblioteka szkolna włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi „Baśnie i legendy z całego świata”.

Program obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

  • Konkurs fotograficzny z książką w tle „Sleeveface” czyli ubierz się w książkę. Udział w konkursie polega na wykonaniu niebanalnego zdjęcia przedstawiającego osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Termin do 29.10.2021
  • Wystawa książek w bibliotece „Fantasy czy baśnie dla dorosłych?” – ekspozycja cały miesiąc.
  • Quiz „Co wiesz o bibliotece?”.
  • „Książka, którą warto przeczytać… – polecam!” – do skrzynki w bibliotece wrzuć kartkę z tytułem książki i jej autorem. Postaramy się ją zakupić!
  • „Słodkie wypożyczania” – w październiku „coś słodkiego dla każdego”. Zaglądaj do biblioteki, wypożycz książkę, ale nie lekturę, może trafisz na ten dzień.

 

Zapraszamy do biblioteki!

Skip to content