Lekcje z ZUS

Lekcje z ZUS

22 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w wykładzie poświęconym zagadnieniom:,, Świadomy zawsze ubezpieczonyCo Ci się należy, kiedy płacisz składki, Renty i emerytury oraz E-ZUS, czyli firma pod ręką’’. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu Lekcje z ZUS. Jego celem jest podniesienie wiedzy i świadomości młodzieży w zakresie ubezpieczeń społecznych.

W trakcie zajęć, uczniowie – jako przyszli ubezpieczeni i płatnicy – poznawali podstawy obowiązującego dziś systemu ubezpieczeń społecznych. Zdobyli wiedzę w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz zapoznali się ze świadczeniami wypłacanymi przez ZUS.  Wykład został przeprowadzony przez koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS Oddział w Nowym Sączu – panią Annę Mieczkowską.

 

Skip to content