Konkurs plastyczny – III miejsce naszej uczennicy

Konkurs plastyczny – III miejsce naszej uczennicy

30 kwietnia zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem oraz limanowską filię Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Jego celem były m.in.:

– popularyzacja twórczości poetek obozowych  z KL Ravensbrück oraz prozy poobozowej na   bazie wspomnień byłych więźniarek

– propagowanie wśród młodych miłości do Ojczyzny

– rozwijanie umiejętności przenoszenia wrażliwości z tekstów literackich na język sztuki

– promowanie utalentowanej młodzieży

– zachęcanie do pracy twórczej i doskonalenie warsztatu plastycznego

Spośród 33 prac wyłoniono zwycięzców, a wśród nich naszą uczennicę. Anna Zborowska z klasy 2T2 technikum budowlanego zajęła III miejsce.

Obecnie w Bibliotece Pedagogicznej w Limanowej udostępniona jest wystawa nagrodzonych prac. Serdecznie zapraszamy do ich obejrzenia, a uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji i talentu plastycznego.

Opiekun: Joanna Kozłowska

Skip to content