Finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie ze względu na pandemię została przeprowadzona w formie on-line. Trzeci i zarazem ostatni etap olimpiady odbył się 14 kwietnia 2021 roku.

Eliminacje III etapu zostały przeprowadzone w dwóch krokach: pierwszym z nich było przesłanie do organizatorów olimpiady nagrania polemiki, dyskusji, rozmowy lub wymiany poglądów między członkami zespołu na trzy zagadnienia dotyczące polityki prorodzinnej. Drugi etap miał postać testu, składającego się z 30 pytań dotyczących problematyki prawa polskiego i konkordatowego z zakresu małżeństwa i rodziny.

Uczennice klasy 4B naszej szkoły – Julita Nalepa i Oliwia Pietrzak – zostały finalistkami tejże olimpiady. W nagrodę otrzymały indeks na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim. Zwyciężczynie olimpiady mogą wybrać spośród następujących kierunków: nauka o rodzinie, pedagogika, pedagogika specjalna, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, praca socjalna oraz socjologia.

Serdecznie gratulujemy!

Skip to content