22 kwietnia – Dzień Ziemi

22 kwietnia – Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od roku 1970. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w roku 1990.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje w Dniu Ziemi imprezy i wydarzenia plenerowe. 

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji społecznej Chroń powietrze organizowanej przez Urząd Miasta Limanowa. 

Oto szczegóły akcji:

Znajdź niebieski kamyk LIFE

Wykonaj 1 zadanie z listy, zrób zdjęcie i prześlij je na FB

https://www.facebook.com/limanowawzdrowejatmosferze

– odbierz gadżety w Urzędzie Miasta

– wymyśl hasło dotyczące ochrony powietrza

– zbierz i wyrzuć co najmniej 5 śmieci

– zasadź roślinkę

-polub stronę https://www.facebook.com/limanowawzdrowejatmosferze

Kamyków szukaj na rynku, w parku miejskim, na bulwarach, przy ul. Szwedzkiej, a także na Miejskiej Górze

          Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

Skip to content