Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji

,,Pisz i czytaj wiersze.
Bo piękno ukryte jest w słowach…”

Zbliża się Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone jest corocznie 21 marca. Ustanowione zostało przez UNESCO  w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i interpretacji poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że  święto to ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

 Podziel się swoim wierszem lub rymowanką – jeżeli napisałaś/napisałeś wiersz lub rymowankę i leżą na tzw. dnie szuflady, przynieś lub przyślij do biblioteki szkolnej (e-mail: bibliotekazsnr1limanowa@gmail.com).

Na pewno zostaną zaprezentowane!

Pamiętaj! Musi to być praca autorska.

  • Wybór najciekawszej i najbardziej oryginalnej pracy zostanie dokonany przez jury.
  • Na laureatów konkursu czekają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz ocena cząstkowa z języka polskiego po uzgodnieniu z nauczycielami przedmiotu.

Termin składania prac do 25 marca 2021 r.  

Skip to content