Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

We wtorek, 9 lutego, obchodzony był  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Założeniem jest również łączenie zaangażowania wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Tegorocznej edycja organizowana była pod hasłem „Razem dla lepszego internetu!”.

W ramach obchodów tego dnia  przygotowany został  quiz dla młodzieży „Bądź świadomym użytkownikiem internetu!” oraz gazetka „Bezpieczny Internet – przystań w sieci”.

Przypominamy również, że realizujemy projekt edukacyjny „Przystań w sieci”. Celem projektu jest:

  • przekazanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i świadomego korzystania z internetu,
  • uświadomienie młodym ludziom, na jakie zagrożenia należy być przygotowanym podczas korzystania z internetu,
  • kształtowanie postawy krytycznego podejścia do informacji zamieszczonych w internecie
  • promowanie pozytywnych zachowań w sieci.

Dziękujemy Wam za udział w naszych przedsięwzięciach i zaangażowanie w projekt edukacyjny „Przystań w sieci”.

Skip to content