Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny

W  oczekiwaniu na beatyfikację Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Nr 1 do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym – Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem, organizowanym m.in.: przez  Szkołę Podstawową nr 50  im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Hasło XXI edycji brzmi: „SPOŁECZNA KRUCJATA MIŁOŚCI”.

 Celem Konkursu  jest m. in. upamiętnienie 120. rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia, ukazanie aktualności przesłania zawartego w „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” oraz kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym był wierny Kardynał
S. Wyszyński.

Konkurs zostanie przeprowadzony w 3 kategoriach:

  • literackiej (komiks, wiersz) – w oparciu o „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”,
  • plastycznej – ilustracja haseł zawartych w „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”,
  • gra edukacyjna – życie i nauczanie Kardynała (w tym „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”).

Termin nadsyłania prac  upływa 31 marca 2021 r. (decyduje data wpłynięcia pracy).

Rozstrzygnięcie Konkursu poprzez publikację wyników na stronie internetowej szkoły (www.zs7.lublin.pl) nastąpi 30 kwietnia 2021 r. Uroczysta Gala podsumowująca oraz rozdanie nagród laureatom będą uzależnione od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Zainteresowanych uczniów prosimy o wcześniejsze przedłożenie prac konkursowych nauczycielom języka polskiego, plastyki lub katechetom.

Wszelkie informacje na temat Konkursu, karta zgłoszenia, zgoda rodzica/prawnego  opiekuna znajdują się w załączonym Regulaminie.

Szczegółowych informacji na temat Konkursu  udzielają również  koordynatorzy:
z-ca Dyrektora p. Małgorzata Golonka, s. Joanna Nowińska, p. Anna Golonka, p. Małgorzata Wątroba i p. Stanisław Dębski.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Skip to content