Bezpieczeństwo w ruchu drogowym ROAD SHOW EDYTOR

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym  ROAD SHOW EDYTOR

W piątek 12 lutego Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowała dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Małopolski: ROAD SHOW EDYTOR.

Co kryje się pod tym oryginalnym tytułem? Otóż, Road Show to społeczny, międzynarodowy projekt edukacyjny on-line na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie pięciu klas: 1Gp,1Pp,2T1,2T2 oraz 3b1.  Z uwagi na niekonwencjonalną formę, program okazał się dla wszystkich bardzo interesujący i pouczający.  Niewątpliwie, na sukces projektu wpłynęło zaangażowanie przy jego realizacji praktyków czyli przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego. W realistyczny sposób opowiadali oni o własnych przeżyciach związanych z udzielaniem pomocy ofiarom najtragiczniejszych w ich pracy zawodowej- wypadków. Dopełnieniem całości programu był udział ofiar wypadków drogowych, którzy walczą o  powrót do pełnej sprawności oraz wzruszające wystąpienie matki mężczyzny, który stracił życie na skutek obrażeń, poniesionych w dramatycznej kolizji drogowej.

Dla naszych uczniów była to świetna okazja do podjęcia refleksji nad prawidłowym uczestnictwem w ruchu drogowym. Obecnie wielu z nich jest w trakcie realizacji kursów w celu uzyskania prawa jazdy. Program zwrócił uwagę na skalę dewastacji emocjonalnej spowodowanej wypadkami drogowymi , a także na cierpienie ofiar wypadków.Podkreślił również bezcenną  pracę służb wsparcia i ratownictwa.

Dziękujemy za zaangażowanie w przeprowadzenie projektu nauczycielom EDB, WF oraz wychowawcy klasy 1G1.

Projekt został zrealizowany w ramach udziału szkoły w programach: Szkoła Promująca Zdrowie i Bezpieczeństwo.

Skip to content