XX Dzień Papieski

XX Dzień Papieski

16 października w budynkach A i B naszej szkoły odbył się XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus.

W roku 1978, czyli 42 lata temu, w tym dniu kardynał Karol Wojtyła, metropolita krakowski został powołany na Stolicę Piotrową jako 264. papież.

Uczniowie klasy 3b1 wraz ze swoją wychowawczynią – panią Danutą Szewczyk oraz panią Anną Biedroń przygotowali audycję radiowęzłową. Nawiązywała ona do wypowiedzi św. Jana Pawła II i Jego tekstów poetyckich.

W tej audycji trudno było nie wspomnieć także o kardynale Stefanie Wyszyńskim, postaci bardzo ważnej w życiu św. Jana Pawła II. Życie tych dwóch wielkich Polaków i ich posługa były ze sobą mocno splecione wielką wiarą, zaufaniem Bogu i Jego Matce.

Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych kremówek, które były sprzedawane przez Samorząd Szkolny. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wybudzenie ze śpiączki limanowianki Mileny Michalik.

Skip to content