Nasi uczniowie w II  etapie Konkursu Sztuki Słowa Żywego i Pisanego:  “… od serca człowieka ku Nieskończonemu…”

Nasi uczniowie w II  etapie Konkursu Sztuki Słowa Żywego i Pisanego:  “… od serca człowieka ku Nieskończonemu…”

Wielkim sukcesem mogą pochwalić się uczniowie naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do II  etapu Konkursu Sztuki Słowa Żywego i Pisanego “… od serca człowieka ku Nieskończonemu…”, organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury “ Sokół”  w Nowym Sączu w 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II.

Konkurs o zasięgu wojewódzkim zorganizowany został przez MCK “Sokół”  w Nowym Sączu,  aby uczcić postać Wielkiego i Świętego Polaka: Jana Pawła II. Sądecka placówka kulturalno-edukacyjna zaprosiła dzieci i młodzież z całej Małopolski do  poznawania twórczości literackiej świętego Polaka przez artystyczne zmierzenie się z jej sceniczną interpretacją.

Warto także dodać, że uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych; nasza młodzież otrzymała kwalifikację do kategorii III (wiek 16-19 lat). Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej  na etapie rejonowym reprezentowała duża grupa: dziesięciorga miłośników twórczości poetyckiej i dramatycznej Świętego Papieża – Polaka. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali interpretację wybranych utworów Świętego Jana Pawła II.

Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, do udziału w rejonowym etapie konkursu przystąpiło ponad 100 uczestników;jury konkursu wybrało spośród nich 19 najlepszych, którzy również na etapie wojewódzkim konkurować będą w trzech turniejach:

 • recytatorskim,
 • poezji śpiewanej, oraz
 • poetyckim

Dodatkową trudność stanowiło nagranie utworu w formie audio-video; ze względu na  pandemię covid-19  i szeroki zasięg konkursu, jury oceniało uczestników w pierwszym etapie turnieju drogą on-line .

Tym bardziej więc,  cieszymy się bardzo, że wszyscy nasi reprezentanci zakwalifikowali się do II-giego,  finałowego już etapu konkursu. 

W turnieju recytatorskim Zespół Szkół Nr 1  reprezentować będą:

 1. Weronika Guzik – kl. 2 Mp
 2. Zuzanna Jurczak    – kl. 2 P
 3. Marlena Kasprzycka – kl. 2 T1p
 4. Łukasz Król – kl. 2 Mp
 5. Mikołaj Kurzeja       – kl. 2 P
 6. Mateusz Mamak      – kl. 2 P
 7. Dominika Mazur      – kl. 2 P
 8. Jolanta Sądel           – kl. 2 P
 9. Marian Wąchała – kl. 2 Mp

W turnieju poetyckim,  reprezentantką naszej szkoły jest:

 1. Jolanta Sądel           – kl. 2 P

W turnieju poezji śpiewanej, Zespół Szkół Nr 1 reprezentuje zaś:

 1. Joanna Półtorak      – kl. 2 T1p  (z akompaniamentem naszej absolwentki,  Karoliny Kowalskiej)

Przesłuchania wojewódzkie odbędą się 29.X.2020 roku w MCK “Sokół” w Nowym Sączu,  towarzyszyć im będą warsztaty tematyczne prowadzone przez wybitnych specjalistów; aktorów, muzyków i profesorów krakowskich uczelni artystycznych.

Patronat nad konkursem objęli:

Marszałek Województwa Małopolskiego:  Witold Kozłowski,  ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz  oraz biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Uczniów do turnieju recytatorskiego i poetyckiego przygotowała p. Jolanta Sobuś,  zaś do konkursu poezji śpiewanej p.  Sylwia Zelek.

Trzymajmy kciuki za naszych uczniów!

Skip to content