Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ostatni tydzień był w naszej szkole wyjątkowo uroczysty . Szczególnie dla ,,Pierwszaków”, którzy poprzez akt uroczystego ślubowania  zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im.Józefa Piłsudskiego w Limanowej.

Ze względu na obowiązujące przepisy epidemiologiczne, uroczystość, inaczej niż w poprzednich latach,nie odbyła się na hali sportowej lecz miała bardziej intymny charakter. Każda z obecnych klas pierwszych złożyła przysięgę w czasie zajęć z wychowawcą . Rotę ślubowania odczytywały Panie Dyrektor .

Podniosły charakter uroczystości podkreśliło odśpiewanie przez młodzież hymnów: państwowego oraz hymnu naszej szkoły. Wiele ciepłych słów padło w trakcie przemówień Dyrekcji, wychowawców oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Pierwszoklasiści obejrzeli również krótki film o szkole  przygotowany przez ich starszych kolegów z TV ,,Ekonom”’.

Po części oficjalnej, w ramach konkursu ,świeżo mianowani uczniowie odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę o naszej placówce edukacyjnej.

W ramach ,,osłodzenia” pierwszych dni każda klasa otrzymała zestaw łakoci ufundowany przez Radę Rodziców.

Uroczystość ślubowania przygotowały panie Lilla Kubacka- Pyrc i Anna Bernal przy współpracy z panami Łukaszem Sobusiem i Łukaszem Stępką.

Skip to content