Krajowy finał dla Magdy Mól

Krajowy finał dla Magdy Mól

 

Z radością informujemy o kolejnym wielkim sukcesie Magdaleny Mól,  wokalistki obchodzącego właśnie 50-lecie działalności, zespołu muzycznego naszej szkoły, “Consonansu”.

Jak niedawno przekazywaliśmy, 3.IX b.r. solistka zespołu zakwalifikowała się do przedostatniego, wojewódzkiego etapu 65 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii: poezji śpiewanej. Eliminacje wojewódzkie odbyły się 22. IX w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Również podczas tego etapu wokalistka “Consonansu” okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając I miejsce wraz z  kwalifikacją do finału centralnego,  który odbędzie się w dniach 22 – 24 X we Włocławku.

Uczestników z całej Małopolski oceniało jury w składzie:

  • Józef Opalski –  pedagog Akademii Sztuk Teatralnych,
  • Dawid Sulej Rudnicki –  pedagog Akademii Sztuk Teatralnych,
  • Aleksandra Królik –  pedagog Akademii Sztuk Teatralnych,
  • Ewa Różańska –  dyrektor  Centrum Kultury w Krakowie,
  • Ilona Stanaszek –  Małopolskie Centrum Kultury “ Sokół”  Nowy Sącz.

Magdalenie na fortepianie akompaniowała, tak jak podczas poprzednich etapów konkursu Karolina Kowalska, klawiszowiec “Consonansu”. Dziewczęta wykonały dwa utwory: “Pieśń jesienną” – słowa Federico Garcia Lorca, muzyka Jarosław Chojnacki oraz “Upamiętnienie” – słowa Wisława Szymborska,  muzyka Magdalena Mól. Aranżacja to dzieło zespołu “Consonans”  wraz z opiekunami.

Poezja śpiewana stała się specjalnością wokalistek “Consonansu” , bowiem w ostatnich 10 latach,  aż pięciokrotnie wystąpiły one w finale krajowym we Włocławku. Warto nadmienić, że dodatkowym wymaganiem, obecnym w regulaminie turnieju od kilku lat jest wymóg skomponowania autorskiej muzyki do jednego z utworów.  Magdę i Karolinę do kolejnych etapów Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  przygotowywali nauczyciele muzyki Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej,  pani Sylwia Zelek i prof. ośw. Leszek Mordarski.

Trzymamy kciuki za udany występ we Włocławku i godne reprezentowanie Małopolski!

Skip to content