Kolejny sukces Magdy Mól

Kolejny sukces Magdy Mól

Dnia 3 września 2020 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbyły się eliminacje rejonowe 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przesłuchania te pierwotnie zaplanowane były na 9 kwietnia, jednak ze względu na pandemię Covid 19, odbyły się dopiero teraz. W przesłuchaniach wystąpiło 23 laureatów eliminacji z powiatów: nowosądeckiego, nowotarskiego, gorlickiego i limanowskiego, w następujących kategoriach: recytatorskiej, poezji śpiewanej, teatru jednego aktora i „wywiedzione ze słowa”. Wszystkich uczestników oceniała komisja z Krakowa w składzie: dr Waldemar Groń – muzyk, kompozytor i dyrygent, dr hab. Monika Rasiewicz – aktorka, profesor Akademii Muzycznej i Jan Korwin Kochanowski – aktor i reżyser.

Duży sukces w kategorii Poezja śpiewana odniosła solistka zespołu „Consonans” – ( w tym roku zespół obchodzi 50-lecie swego istnienia) – Magdalena Mól, która uzyskała kwalifikację do kolejnego – przedostatniego – etapu konkursu, czyli eliminacji wojewódzkich, które odbędą się (jeśli pandemia na to pozwoli) – 22 września w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Magdalena Mól w czasie przesłuchania wykonała dwie kompozycje: „Pieśń jesienna” – słowa: Federico Garcia Lorca, muzyka: Jarosław Chojnacki oraz „Upamiętnienie” – słowa: Wisława Szymborska, muzyka: Magdalena Mól. Aranżacji obydwu utworów dokonał zespół „Consonans”, a w czasie występu solistce akompaniowała na fortepianie Karolina Kowalska. W trakcie przesłuchania Magdalena mól recytowała także wiersz Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej – „Życie”. Nad całością występu czuwali nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 – prof. ośw. Leszek Mordarski oraz pani Sylwia Zelek. Należy nadmienić, że w ubiegłym roku Magdalena Mól i Karolina Kowalska, również dotarły do finału wojewódzkiego w Krakowie, a w poprzednich latach wielkie sukcesy w finałach centralnych we Włocławku odnosiły solistki zespołu: Sylwia Zelek, Karolina Curzydło czy Agata Palka.

Obu reprezentantkom Limanowej życzymy sukcesu w krakowskim finale wojewódzkim.

Fot. Kinga Ptak Pracownia audiowizualna MCK Sokół Nowy Sącz 

Skip to content