XXXIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

XXXIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

„Budowanie to bardzo piękna i ważna umiejętność,

zarówno w sensie dosłownym jak i przenośnym.

Oby jak najwięcej ludzi potrafiło budować,

i własne życie, i własny dom, i Polskę”

                                               /dr A. Radziwiłł/

 

            29 lutego 2020 r. odbyła się XXXIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III i IV Technikum Budowlanego. Trzy osoby –  Adriana Dąbrowska – kl. 4 T1, Karolina Hutek – kl. 4 T2 oraz Piotr Chlipała – kl. 3 T2 – zajęły wysokie pozycje i tym samym dostały się do Finału Centralnego, który odbędzie się w dniach 2 – 4 kwietnia 2020 r. w Rzeszowie.

            Zawody okręgowe podzielone były na dwie części, z których każda trwała 120 min. Zadania otwarte o zróżnicowanym stopniu trudności dotyczyły różnych dziedzin budownictwa. Uczestnicy, którzy w zawodach okręgowych uzyskali co najmniej 50 pkt. otrzymali: tytuł finalisty, prawo do przyjęcia bez postępowania kwalifikacyjnego na studia w uczelniach technicznych (na podstawie uchwał Senatów uczelni) oraz prawo do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

            Do konkursu uczniów przygotowywały pani Danuta Buszek – Wrona oraz pani Marta Wrona.

            Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!

Skip to content