Magdalena Mól – najlepsza w powiecie

Magdalena Mól – najlepsza w powiecie

5 marca 2020 r. w Limanowskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach udział wzięło 24 uczestników ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w powiecie limanowskim. Tegoroczne hasło przewodnie konkursu brzmiało: „ Za co powinniśmy kochać naszych Noblistów?”.

Młodzież rywalizowała w następujących kategoriach:

  1. Turniej Recytatorski.
  2. Turniej Poezji Śpiewanej.
  3. Turniej Teatrów Jednego aktora.
  4. Wywiedzione ze Słowa.

Duży sukces odniosła solistka zespołu „Consonans” – Magdalena Mól, która w kategorii Poezja Śpiewana zdobyła I miejsce wraz z kwalifikacją do udziału w Eliminacjach Rejonowych, które odbędą się w Nowym Sączu 31 marca br.

Solistka wykonała utwory: „Upamiętnienie” – słowa: Wisława Szymborska, muzyka: Magdalena Mól, aranżacja – zespół „Consonans” oraz „Pieśń jesienna” – słowa: Federico Garcia Lorca, muzyka: Jarosław Chojnacki, aranżacja zespołowa. Do recytacji uczennica wybrała utwór Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej – „Życie”. W czasie występu solistce akompaniowała na pianinie Karolina Kowalska ( organistka zespołu „Consonans”), a do występu w eliminacjach Magdalenę Mól przygotował profesor oświaty Leszek Mordarski.

Trzymamy kciuki za powodzenie solistki w Nowym Sączu!

Skip to content