Kolejne źródła wody pitnej w szkole

Kolejne źródła wody pitnej w szkole

NOWE ŹRÓDŁA WODY PITNEJ SĄ JUŻ DOSTĘPNE W NASZEJ SZKOLE. 

 W budynku A drugie źródełko znajduje się na pierwszym piętrze, natomiast w budynku B zamontowano je na parterze szkoły. Oba źródła wody pitnej zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, natomiast montaż sfinansowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej.

Serdecznie dziękujemy za ZAANGAŻOWANIE I NIEOCENIONĄ POMOC W REALIZACJI PROJEKTU.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO PICIA WODY.

Smacznego !!!

 

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

Z tej okazji Szkolna Grupa ,,APETYT NA ZDROWIE” kolejny raz podejmuje temat:

Dlaczego należy pić wodę i unikać napojów gazowanych?

 Pragnienie najlepiej jest ugasić CZYSTĄ WODĄ, więc Szkolna Grupa ,,APETYT NA ZDROWIE” postanowiła zorganizować ŹRÓDŁO WODY PITNEJ, ogólnodostępnej dla całej społeczności szkolnej. Udało się to dwa lata temu, na wiosnę 2018 roku, kiedy to przy współpracy Dyrekcji Szkoły i Rady Rodziców zamontowano pierwsze poidełko przy hali sportowej w budynku A. W efekcie tego projektu powstała inicjatywa zorganizowania kolejnych źródełek w naszej szkole. Podobne działania zaczęto również realizować w innych placówkach na terenie powiatu limanowskiego.

Działaniem priorytetowym w zakresie standardu IV  projektu ,,SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”   jest zapewnienie w szkole stałego dostępu do wody pitnej, co sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

            W ramach realizacji tego projektu i dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zainstalować w szkole kolejne fontanny do bezpośredniego picia czystej, filtrowanej  wody.

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Limanowej za ufundowanie kolejnych źródeł wody pitnej, a Dyrektorowi  Zespołu Szkół Nr 1 – pani Joannie Rudek oraz przewodniczącemu Rady Rodziców – panu Piotrowi Zoniowi, składamy serdeczne podziękowania za wspieranie naszych inicjatyw.

Fontanny wody pitnej, często nazywane pitnikami wody lub poidełkami wody to jedne z najpopularniejszych urządzeń stosowanych na całym świecie, aby w higieniczny sposób umożliwić picie czystej, schłodzonej wody, bez konieczności używania kubków i innych naczyń. Poidełka, doskonale sprawdzają się i spełniają swoją rolę. Najważniejszym elementem wody jaką pijemy jest jej czystość i świeżość. 

W naszej szkole źródła wody pitnej są dostępne przy hali sportowej, na I piętrze budynku A oraz na parterze budynku B.

 Korzyści wynikające z picia czystej, filtrowanej wody:

  • woda zawsze świeża i czysta – stosowane są  najnowsze systemy filtracji wody,
  • woda zawsze pod ręką – nigdy jej nie zabraknie, bo nie trzeba jej kupować i przynosić ze sobą, 
  • najlepsza jakość wody – chłodziarki w bezbutlowych dystrybutorach wody nie mają otwartych zbiorników, dzięki czemu nie rozwijają się bakterie i nie ma możliwości zanieczyszczenia brudem miejsc podawania wody,
  • będziesz ekologiczny – dzięki dystrybutorowi wody znikną plastikowe butelki zwiększające tylko góry śmieci,
  • co 6 miesięcy dokonywana jest sanityzacja i konserwacja urządzenia ( wymiana filtrów),
  • doskonały smak wody – woda z tego dystrybutora jest naprawdę dobra!

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO PICIA WODY.

Smacznego !!!

Skip to content