„Zawodowy GPS”

„Zawodowy GPS”

            Dnia 14  lutego 2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej odbyła się Finałowa Gala V Powiatowego Konkursu „Zawodowy GPS”, podczas której nastąpiło wręczenie nagród dla laureatów konkursu. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Limanowskiego pan Mieczysław Uryga.

            Konkurs skierowany był do młodzieży klas ósmych z terenu powiatu limanowskiego. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań wśród uczniów szkół podstawowych zawodami: geodezyjnymi, budowlanymi, gastronomicznymi, hotelarskimi, ekonomicznymi, handlowymi, rachunkowymi oraz zoologiczno – weterynaryjnymi, przygotowanie uczniów do świadomego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, a także uświadomienie uczniom ich predyspozycji zawodowych.

Konkurs przebiegał dwuetapowo:

I etap (online) – składał się z 30 pytań testowych – młodzież rejestrowała się elektronicznie na platformie konkursu, wybierając jednocześnie jedną z ośmiu branż

II etap – to etap szkolny w ZS Nr 1 – obejmował 30 pytań testowych oraz zadania problemowe związane z daną branżą.

            Konkurs „Zawodowy GPS”, który zorganizowano już po raz piąty wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów klas ósmych. Do pierwszego etapu, który odbył się 2 grudnia 2019 r. przystąpiło aż 218 uczestników. Natomiast do drugiej części konkursu, która odbyła się 16 stycznia 2020 r. zostało zakwalifikowanych 70 uczestników.

Po ocenieniu prac jury wyłoniło z każdej branży I miejsce oraz dwa wyróżnienia.

Nagrodami były:

głośniki multimedialne bluetooth,, blendery, bony podarunkowe, albumy  książkowe, zegarki  klasyczne damskie i męskie,  trzy zaproszenia na kolację dla 2 osób do restauracji Limka28 oraz 1 zaproszenie dla dwóch osób do strefy Wellness&Spa (sauna sucha, łaźnia parowa, jacuzzi, prysznic z aromaterapią), klawiatura, myszki, długopisy, dwie gry komputerowe, joystick do komputera usb, pendrive oraz gadżety i akcesoria do telefonów.

Sponsorami konkursu byli:

  1. Zarząd Powiatu Limanowskiego na czele ze Starostą Powiatu Limanowskiego panem Mieczysławem Urygą
  2. Rada Rodziców ZS Nr1 w Limanowej na czele z przewodniczącym panem Piotrem Zoniem
  3. Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej na czele z panią Dyrektor Joanną Rudek
  4. Hotel Limanova
  5. Pan Bogusław Sukiennik – właściciel firmy Tik Tak
  6. Pan Paweł Zelek- właściciel drukarni MM
  7. Pan Piotr Wątroba- właściciel firmy W.I.P.
  8. Pan Wiesław Dutka -właściciel firmy „Boss Komputer”.

   Na Finałowej Gali wręczono laureatom nagrody, a także podziękowania dla opiekunów uczniów biorących udział w konkursie.

Uroczystą Finałową Galę V Powiatowego Konkursu Zawodowy GPS uatrakcyjnił występ szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego Consonans.

   Już dziś zapraszamy na Targi Edukacyjne i Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr 1                                 w Limanowej, który odbędzie się 20 marca.

Skip to content