Warsztaty Urbanistyczne

Warsztaty Urbanistyczne

We wtorek 18 lutego 2020 roku uczniowie klas III LO i IV Technikum mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach urbanistycznych zorganizowanych przez kadrę i studentów studiów magisterskich kierunku Gospodarka przestrzenna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

                   Część teoretyczna warsztatów łączyła wątki dotyczące ładu przestrzennego, gospodarowania w przestrzeni i jej kreowania, na tle których wskazano rolę gospodarki przestrzennej. Następnie uczniowie próbowali swoich sił w quizie dotyczącym zagadnień szeroko pojętej gospodarki przestrzennej.

                   W praktycznej części warsztatowej młodzież miała za zadanie zaprojektować przestrzeń tak, aby jak najlepiej odpowiadała potrzebom jej użytkowników. Po zaplanowaniu przestrzeni należało stworzyć makiety za pomocą różnych, pochodzących z recyklingu materiałów plastycznych i nieoczywistych elementów. Na koniec każda grupa mogła opowiedzieć o swoim projekcie i przekonać innych do własnej koncepcji. Poprzez głosowanie zostały wyłonione dwie zwycięskie prace, a ich twórcy nagrodzeni brawami i drobnymi upominkami.

 

Warsztaty prowadzili:

dr Piotr Serafin – pracownik Katedry Geografii Społeczno-Ekonomicznej UEK

Basia, Justyna, Martyna, Ola – studentki studiów magisterskich Gospodarki przestrzennej

Skip to content